Becom Gıda 2000 yılında İzmir de kurulmuştur. Kuruluşundan kısa bir süre sonra Cezayir de  kurduğu ortaklık ile La Fiesta markası altında, toz formda konsantre meyve suyu  üretimine başlamıştır.  İlerleyen süreçte toz içecek üretim ve satışının yanında, Türkiye’den Kent ve Haribo başta olmak üzere önemli şekerleme markalarının Cezayir ülke distribütörlüğünü yürütmüştür.

2003 yılı itibariyle Cezayir de bulunan üretim tesisini kapatarak Türkiye de  Horeca pazarına yönelik, özel içecek ürünlerinin üretim ve pazarlamasına başlamıştır. Saint Martin Markası altında sunulan geniş çay portföyü Türkiye Horeca pazarında önemli bir eksikliği tamamlamıştır. Bu portföye kısa bir süre sonra Rialto markası altında üretilen, orjin ve aromalı kahveler, sıcak çikolata çeşitleri, salep ve Türkiye de ilk olarak Becom tarafından üretilen “smoothies” ürünleri eklenmiştir. 2006 yılında Antalya da meyve püreleri üretimine başlanması ve Antalya bölge müdürlüğünün kurulması ile birlikte çok sayıda 5 yıldızlı seçkin tesise hizmet verilmeye başlanmıştır. Kaliteli ve geniş ürün portföyünün yanında, müşterilerine sunmuş olduğu hizmetin kalitesi ve sürekliliği sayesinde, Antalya bölgesinde 130’ın üzerinde tesis Türkiye genelinde ise 1.800’e yakın Cafe müşterisine ulaşmayı başarmıştır.

Doğrudan hizmet verilen noktaların yanında Türkiye genelinde Istanbul, Bursa, Ankara,  Bodrum, Kocaeli ve Gaziantep şehirlerinde kurulan bayilikler üzerinden de birçok ilave noktaya ulaşma imkanı yaratılmıştır.

Gelecek yıllarda Becom, Türkiye pazarının yanında yurtdışı pazarlarında da önemli bir satış hacmi yakalamayı hedeflemektedir. “The Beverage Company” ismine yakışır şekilde, geniş çeşitlilik ve yüksek kalitedeki içecek ürünlerini müşterilerine sunmaya devam ederek, büyümeyi sürdürecektir.

Bu yolculukta bize destek sağlayan tüm müşteri ve iş ortaklarımıza gönülden teşekkür ederiz…